Dovolená

káva na dovolené v červeném kelímku

I když se o dovolené věnujeme volnu a rodině, máme i dost času přemýšlet.
Přicházím k závěru, že ne všechno je černobílé.

😊
Majitelé firem za mnou často přichází, že chtějí vyměnit externí účetní.
Dovídám se, že účetní je protivná, pořád něco chce a majiteli je nepříjemné s ní komunikovat. Dokonce je i trochu drzá, že majiteli říká, co má a nemá dělat nebo platit nebo pořídit. A je rozčilená, když firma nešlape jak má.
Majitel má pravdu.

😊😊
Od účetní se dovídám, že majitel nehospodaří dobře, že některé věci, jako třeba ceny výrobků, nejsou stanoveny dobře, lidi, které přijal, se jí zdá, že nejsou efektivní. Finance, že nejsou plánovány. A ona mu to říká pořád.
Účetní má pravdu.

😊😊😊

Co teď?

Jelikož jsme účetní firma s přesahem a já mám to štěstí, že mám 20 letou praxi v oblasti účetnictví, nacházím tuto odpověď:

  1. Majitel řeší všechno. lidi, kalkulace, finance. Nemůže stihnou všechno. to je logické.

2.. Účetní to není jedno. Je napůl ekonom. Plánuje mu platby a vidí do všeho. V rámci svých znalostí dělá co může a často věci navíc, vidí nedostatky a občas něco navrhne. Nebaví ji, když se to neděje a dává to majiteli najevo.

  1. Tím si přestávají pomalu rozumět. Majitel je upozorňován na svoje nedostatky neboli nedostatky vedení firmy a nechce to poslouchat, byť má účetní pravdu.
  2. Řešení?
    Jestli jste se našli v pozici majitele, umím Vám pomoci.
    Jestli jste se našli v pozici účetní, také Vám umím pomoci.

👍

Řeším tyto situace ve firmách jako ekonomický poradce při přebírání účetnictví. Firma potřebuje provozního ředitele i ekonoma, kteří budou řešit jednotlivé oblasti.

Nenechávám majitele v situaci, co by měli, to nechcete poslouchat. Ale přesně dle potřeb firmy seženu spolupracující jednotlivé výkonné lidi na tyto pozice. Třeba na dva dny v týdnu.
Co říkáte na představu, že mezičlánek mezi účetní a majiteli firmy
bude doplněn k Vaší spokojenosti a zajistí efektivní fungování firmy?
👍👍

Nejsme JEN účetní firma. Devizou JK EDIT, s.r.o. je komplexní přístup k ekonomice Vaší firmy i k provozu firmy.

👍👍👍